Doğanın sahibi değil, onun yalnızca küçük bir parçasıyız. Doğal kaynaklarımız sonsuz gibi gözükse de, maalesef birçoğu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir gelecek bırakmak ise biz insanoğlunun elinde. Biz de Bonneva olarak bunun sorumluluğunu alıyor, kullandığımız hammaddeleri ve boyaları bu doğrultuda seçmeye özen gösteriyoruz.
OZAN7349.jpg

Çevre Dostu Üretim

Ürünlerimiz nefes alabilir, doğal kumaşlardan (keten, pamuk, ipek…) oluşmakta ve OEKO-TEX sertifikasına sahip boyahanelerde baskı işlemlerinden geçmektedir.

Kullandığımız aksesuarları ise yine doğal taş, sedef, recycle (geri dönüştürülmüş) materyallerden seçmeye önem veriyoruz.

Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ve doğru kullanıldığında pek çok faydasını görmek mümkün.

Bonneva olarak, sürdürülebilirliğin her aşamasında yer alma hedefimiz doğrultusunda 3D tasarım programları ile üç boyutlu modelleme yapıyoruz.

Bu şekilde hem kalıp çıkartma, varyant oluşturma ve modelin tasarım aşamasındaki süreci hızlandırıp, hem de numune düzeyindeki sarfiyatı minimuma indiriyoruz.

Azalt - Yeniden Kullan - Geri Dönüştür

Kısa süreli kullanılabilen, yani “al-at” giysilerin yerine, alternatif sürdürülebilir ürünleri tercih etmek, çevre üzerindeki olumsuz durumların yaşanmasını en aza indirmemize yardımcı olacaktır.

Örneğin bir moda ürününün ömrünü yalnızca 3 ay uzatmak, çevresel ayak izinde 3 milyon ton daha az karbondioksit salımı, 600 milyon m3 daha az su tüketimi ve 150.000 ton daha az atık üretimi gibi önemli etkiler sağlayabilir.

Bizim de temel amacımız; uzun süreli giyilebilecek, kalitesi yüksek, modası geçmeyecek ürünler ortaya koymak. Böylece “sürdürülebilir moda” kavramı ile ekolojik zararları minimuma indirmeyi ve gelecek için yaşanabilir bir dünya bırakmayı mümkün kılabiliriz.

OZAN7860.jpg